dowiedz się więcej

Kooperatywa Spożywcza w Gdańsku

Wyjątkowa inicjatywa społeczna tworzona z myślą o mieszkańcach osiedla Vivere Verde oraz sąsiednich dzielnic. Alternatywa dla sieci handlowych i dyskontów, umożliwiająca zakupy najwyższej jakości produktów bezpośrednio od lokalnych dostawców i rolników.

“Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, ale pożyczamy ją od naszych dzieci.” – ten piękny cytat Antoine’a de Saint-Exupéry jest naszą dewizą i nieustanną motywacją do dalszych działań.

Kooperatywa Spożywcza w Gdańsku to nowy, wyjątkowy projekt, wspierający lokalną, zrównoważoną produkcję i dystrybucję żywności, budowanie świadomości ekologicznej, a przede wszystkim – integrację zaangażowanej społeczności sąsiedzkiej.

JAK DZIAŁAMY

Wspólnie z mieszkańcami organizujemy akcje zakupowe i cykliczne spotkania integracyjne. Poznajemy się, rozmawiamy, razem gotujemy. Budujemy zgraną społeczność, która może na siebie liczyć! Wierzymy w siłę sąsiedzkiej współpracy, wzajemnej pomocy. Również w tych najtrudniejszych, oddalających nas od siebie momentach, jak miesiące kryzysu związanego z wybuchem pandemii i izolacją.

Nasze działania opieramy na zasadach wzajemnych korzyści, a także szacunku i zaufania, które łączą naszych dostawców i członków kooperatywy. Wierzymy, że możemy pomóc sobie nawzajem, a wspólnymi siłami możemy pozytywnie kształtować lokalny rynek i ekosystem.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą z nami rozwijać tę inicjatywę – zarówno mieszkańców Gdańska, jak i lokalnych rolników, sadowników i wytwórców żywności.