Muzeum Galowice

Posted on Posted in Bez kategorii

Muzeum Powozów Galowice k.Wrocławia , mieści się w XVIII-to wiecznym Spichlerzu , gdzie na 1000 MKW przedstawia rolę konia w rozwoju cywilizacji, narzędzia i sprzęty związane z produkcją pojazdów konnych. Zobaczyć możemy użytkowe pojazdy zaprzęgowe, charakterystyczne dla terenów wiejskich, pojazdy rekreacyjne użytkowane pod miastem oraz sprzęty codziennego użytku charakterystyczne dla wsi śląskiej. Na dolnej kondygnacji witają nas pojazdy miejskie i reprezentacyjne z krajów europejskich. Szczególną atrakcję stanowi ogromny dyliżans, który jeździł na trasie Warszawa- Berlin.
Podczas zwiedzania można robić zdjęcia , wsiadać do specjalnej bryczki, dzwonić janczarami, dotykać większości eksponatów.
Opracowane przez nas programy skierowane są do odbiorców w różnym wieku. Podczas zajęć, po części teoretycznej, uczestnicy wykonują zadania praktyczne, rozwiązują quizy, uczestniczą w konkursach i poprzez zabawę wykorzystują nabytą wiedzę. Dla najmłodszych mamy przewidziane zabawy planszowe zakończone pracą plastyczną.
Interaktywne zwiedzanie muzeum (połączone z lekcją) prowadzone przez animatorów z programem dostosowanym do wieku uczestników ( w grupach do 20 osób).
Grupy wchodzą do muzeum co 20 min. Dla oczekujących w kawiarni muzealnej wyświetlane są filmy tematyczne.